Iceboy
ادبیات انگلیسی.عکس.اس ام اس.مطالب علمی و ... در عرشه تایتانیک!
شنبه 10 اسفند‌ماه سال 1387
خواستگاری

· همیشه از خودم می پرسم دلیل این همه عـدم تفـاهـم زن و شوهـرها چیه.مگه تو خواستگاری با هـم صحبت نمی کنند؟مگه از دیدگاه های هم با خبر نمی شوند؟پس چرا این همه اختلاف بینشون به وجود میاد؟

· تا اینکه پی بردم یکی از دلایلی که باعـث این همه اختلاف میشه سوالات مضـــحک ! بله , مضـحـکی است که اونا تو خواستگاری از هـم می پرسند.مثلا:غـذای مورد علاقه شما چیه؟خورش؟من هم همین طور.به چه رنگی علاقه داری؟ اا؟سبز؟چه جالب.من هم سبز رو دوست دارم.پس ما با هم تفاهـم داریم!!!!!!

· در حالیکه این مسایل هـیچ ربطی به تفاهـم ندارند و صرفا به سلیقه های مختلف مربوط می شوند.منظور این نیست که نباید این سوالات رو پرسید.منظور این است که سوالات باید جهت دار باشند و از آنان نتیجه ای عاید شما شود.تفاهم باید در مورد کار همسر , نجابت , و... باشد نه در مورد تیمهای فـوتبال و ...!!.در اینجا من قـصد دارم به این سوالات جهـت دهـم.می توانید از این سوالات در کنار سوالات خودتان استفاده کنید.انشاالله ازدواج موفـقی داشته باشید.ولی قـبل از آن می بایستی به نکاتی توجه کنید:

·

صادق باشید.صداقت داشته باشید.

·

1.این دو نفـر برای هـرزگی و کثافـتکاری قرار نیست با هم به توافـق برسند.بحث یک عـمر زندگی مطرح است.آن هم با این مهریه های سنگین.با هم صادق باشید.منم منم و خودستایی نکنید.قـرار نیست با دروغ , شخصیت خودتون رو به گند بکشید.اگه طرف بعد از ازدواج متوجه دروغ شما شود , که حتما می شود , علاقه اش را به شما از دست می دهـد.شما که نمی خواهـید بعدها دچار کمبود محبت شوید.اگه محبت طرف رو نمی خواهید با او ازدواج نکنید.این امر فـقط برای مردها نیست.در مورد زنها هم مهم است!

·

2.خانم محترم.از ترس بی شوهـری با پسر نگون بخت ازدواج نکن.اون چه گناهی داره که زندگیش خراب شه.یه عمر محبت نبینه که چی؟که شما بهش علاقه نداشتی.از ترس بی شوهـری و متلک فامیل باهاش ازدواج کردی؟؟

·

3.آقای محترم.فـقط برای اینکه زن بگیری نرو خواستگاری.اگه میبینی زیاد دوستش نداری بیخودی اونو اسیر خودت نکن.اون بیچاره هم مثل پسرها هزار تا آرزو داره.اونو یه عـمر اسیر یه زندگی خشک و تصنعی و بی محبت نکن.

·

4.ازدواج یعنی فـقط به یک نفـر محبت کردن و از او محبت دیدن.یعنی نجابت.این گونه نیمی از دین شما کامل می شود.اگه می دونید عـــرضه حفظ نجابت رو خصوصا بعد از ازدواج ندارین و می خواهـید با دوست و همکار و همکلاسی روابط خلاف شرع داشته باشید لطفا با یکی از قـماش خودتون ازدواج کنید یا اینکه ازدواج نکنید. همسر شما عـمرش رو از تو جوب در نیاورده که حالا اونو به دست یه جوب پر از لجن بسپاره.

 

 

· و اما سوالات.

 

·

توجه داشته باشید که خواستگاری مجلس محاکمه نیست !!! بیش از حد طرف رو سوال پیچ و عصبی نکنید.سوالات را با مهربانی و احترام بپرسید.نه به گونه ای که طرف فکر کنه دارید اونو بازجویی می کنید! یادتون نره که از همان اول با توجه به اینکه هر دو باید حرف بزنید زمانبندی کنید.

·

سوالات کم اهمیت تر رو بگذارید برای وقتی که ان شاالله نامزد شدید یا عقـد کردید.رنگ و غذا و خواننده مورد علاقه و ...

 

· من به ترتیب اهمیت از دید خودم اونا رو نوشتم.شما بسته به صلاحدید خودتون می توانید در آنها یا ترتیبشان تغییراتی اعمال کنید.معمولا خواستگاری تو دو جلسه یا بیشتر برگذار بشه بهتره.برای اینکه طرفـین بتوانند واقعا به تفاهم برسند یا اینکه اگه به درد هم نمی خورند متوجه شوند.

· سوالاتی که بهتر است جلسه اول پرسیده شوند (برای هر دو جنس):

· 1.اول از همه برای اینکه بـفهمید تفاهم کلی وجود دارد یا نه: از نظر شما همسر مناسب چه ویژگی هایی دارد؟همسر رویاهای شما چگونه فـردی است؟

· 2.زن سالاری ا مردسالاری؟( شعار ندهـید:حرف حرف هـمسرم است.یا زنم یا...از این خزعـبلات.) اعـتقاد واقـعی تون رو که بهش عـمل می کنید بیان نمایید.

· 3.از نظر شما مادیات تا چه حد مهم هـستند؟ تا چه حد از هـمسر خود انتظار دارید در پی کسب درآمد و پول و ... باشد؟

· 4. اخلاق شما چه گونه است؟خوش اخلاق هـستید؟ خنده رو؟معـمولا عـصبانی؟ زود عـصبانی می شوید و...

· 5.وقـتی عصبانی می شوید آن را چگونه بروز می دهـید؟ فحش می دهـید؟داد میزنید؟کتک کاری می کنید؟ دانـستن این نکته خــیلی مهم است.بر عکس چیزی که قدیمیها با بلاهـت میگفتن دعـوا نمک زندگی نیست.امری غیـرقابل اجتناب است.اما نمک زندگی نیست.اگه وسط دعـوا به طرف یا خانواده اش فحش دهـید ,و یا به سمت او چیز پرت کنید,یا دست بلند کنید ,و... به مرور زمان از شما متنـفـر می شود.اونوقـت زندگی شما به گند کشیده می شود.

· 6.نظر طرف را با توجه به جنسیتش در مورد شغل و به خصوص کار زن در بیرون از خانه بپرسید.و اینکه آیا از پول خود برای مرد و خانه هم خرج می کند یا اینکه صرفا آن را از آن خود می داند و برای خود خرج می کند,در چه محیطی کار می کند ؟مردانه ؟زنانه؟ مختلط ؟... تا چه ساعتی از شبانه روز سر کار می ماند؟اضافه کاری می گیرد یا نه ؟می دونید که.اگه هر بار مرد از سر کار (اگه تو این دور و زمونه به مردها کار بدن !!) میاد خونه ببینه زنش هـنوز سر کاره و یا از خود مرد خسته تر و بی حوصله تره به مرور خانم از چشم شوهـر میـفـته :برای چی ازدواج کردم؟فـقط برای اینکه به یه نــفـر خرجی بدهـم؟ و ... مسائل مالی نقش بزرگی در اختلافات آتی خواهند داشت.

8.مدرک تحصیلی ایشان.(همچین نقشی هم در خوشبختی نداره.) و اینکه آیا قصد ادامه تحصیل داره یا نه.خصوصا اینکه هیچ مردی دوست نداره ازدواج کنه و به یه نفر پول بده و در ازای این کار تمام مدت خانمش در حال کتاب خواندن باشه.

 

· برای جلسه دوم در صورت داشتن تفاهم نسبی یا کامل در جلسه اول.در اینجا که با هم خودمونی تر شده اید باید سوالات خصوصی تر را بپرسید.(با رعایت شعور و اخلاق).به عنوان مثال:

· 1.برخورد شما با جنس مخالف چگونه است؟خیلی صمیمانه و توام با بگو و بخند؟سختگیرانه و توام با دوری و...با جنس مخالف که آشنا است مثل فامیل و همکلاسی و همکار و... چگونه برخوردی دارید؟از همسر خود در این زمینه چه انتظاری دارید؟

· 2.پول مرد باید دست چه کسی باشد؟دست زن؟و مرد برای خرج کردن از پول خودش کلی به زن التماس کند و تحقـیر شود؟ دست مرد؟و سر زنش برای دو ریال پول منت بگذارد؟ دست هردو؟متعادل و با رعایت انصاف و همفکری؟

· 3.محبت می کنید؟ همسر فاعـل فـقط می خواهید محبت ببینید؟ همسر مفعول؟ یا نرمال و طبیعی هـر دو را با هم انجام می دهید.(سخنی با آقایان:مواظب باشید.بعضی از دخترها فکر می کنند صرفا به خاطر جنسیتشون باید همیشه احترام و محبت دریافـت کنند و خود شان هــــــــــــیــــــــــچ وظیفه ای در قـبال شوهـر ندارند.به مرور از این که تنها محبت کنید , آن هم به طور یک طرفه خسته می شوید.محبت باید تقـریبا برابر باشه.و البته مرد یه کم بیشتر به همسرش محبت کنه.)

· 4.تا چه حد به خانواده خود اجازه دخالت در زندگی مشترک می دهید؟

· 5.اوقات فراغـت خود را چگونه می گذرانید؟رفیق بازی؟فامیل بازی؟ با همسر؟

· 6.تا چه حد پول خرج می کنید؟بیش از حد ولخرج هستید یا خسیس و گدا صفـت؟(همسر ولخرج مرد را بدبخت می کند و همسر خسیس یه لیوان آب دست شوهر نمی دهـد؟مردها هم همین طورند.نه فقط زنها.)

· 7.تا چه حد محبت می کنید و محبت می بینید؟تا چه حد در طول شبانه روز می خواهـید از هم دور باشید؟

· 8.پوشش شما (خصوصا خانم ) چگونه است.تا چه حد به لباس مناسب اهمیت می دهـید؟(منظورم اینه که بعضی از خانم ها اینقـدر لباساشون تنگه که می خواد رو تنشون منفجر بشه.طبیعتا اینها آنچنان اعـتقادی به نجابت ندارند. البته اینو یه وقت به خود دختره نگین ها !! !! زشته.)

· 9.تا چه حد از مرد خانه انتظار همکاری و کمک در خانه می رود؟ظرف شستن (زوری ,وگرنه تو شوهـر مزخرفی هستی ؟!!!!) اختیاری , یا مثل بعضی از دخترهای این دور و زمونه که مثل عقـده ای ها فکر می کنند خیلی مهم هستند و... و از نظر آنها حتی به دنیا آوردن بچه هـم به عهده مرد است !!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.آیا بیماری خاصی دارید؟ بهتر است این سوال را به طور غیر مستقیم و مودبانه بپرسید.


عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 229107

کدهای جاوا

FallT Example Page

Effect on/off